Dominik Fajkus představuje svou autorskou tvorbu

Mladý hudebník se již představil s několika hudebními nosiči. V letošním roce představil svůj další autorský počin, společně s violoncellistou Janem Hanouskem. Pravidelně spolu koncertují, věnují se ale také svým soukromým projektům.

Začal hrát až v 18 letech

Když si pustíte tvorbu Dominika Fajkuse na veřejné platformě, budete mít pocit, že tento talentovaný klavírista se věnuje hře na klavír snad od velmi útlého věku. Není to ale pravda. Dominik začal hrát na klavír až ve svých osmnácti letech, kdy začal jako samouk. V té době se přihlásil do základní umělecké školy a později také na Opavskou konzervatoř.

Inspirace klasikou i filmovou hudbou

Dominik se inspiroval nejen klasickými skladateli, jako je Fryderyk Chopin, ale také filmovou hudbou i rockovými celebritami světového věhlasu. V jeho repertoáru naleznete nejen jeho vlastní tvorbu, ale také převzaté skladby. Obojí hraje s nadšením sobě vlastním.

V současné době můžete vychutnávat tvorbu tohoto autora na běžných platformách, jako je YouTube. Pokud si ale přejete skutečný zážitek, vyhledejte si některý z jeho koncertů. Ve většině případů jej naleznete jako součást dua, ve kterém působí s violoncellistou Janem Hanouskem. Jednu z jejich autorských písní, Rozcestí, s nimi nazpívala Tanja Kauerová, která koncertuje s kapelou Citron.

Klavírní škola pro začátečníky

Dominik se ale nevěnuje jen autorské tvorbě. Během pandemie představil online program klavírní školy pro začátečníky. Jedná se o interaktivní knihu, kde ukazuje, jak správně skladby zahrát. Věnuje se také výuce hudební výchovy ve školách, kde spolu s kolegou Hanouskem pořádají koncerty určené pro žáky a studenty.

Vyrazila jsem na koncert Dominika Fajkuse a Jana Hanouska, kde představili svou autorskou tvorbu. Každý, kdo očekával silný zážitek, byl spokojený. Nadšení pro hudbu a skutečná vášeň je znát z každé noty.