Medial Banana aneb pořádný reggae rock nářez z Blavy

Možná je ještě vůbec neznáte. Když je ale objevíte, už je budete sledovat. Stejně jako já. Před časem jsem se dozvěděla o existenci jakéhosi uskupení s tímto zvláštním jménem. Překvapilo mne, že jsou ze Slovenska. Pak jsem viděla první klipy a zašla na koncert. A fandím!

Skupina je v současné době považována za ikonu slovenské reggae scény. V jejich repertoáru ale ochutnáte také prvky dancehallu, dubu, ska, popu i jazzu a funku. A pořádné rockové tóny! S oblibou bývají přirovnáváni k francouzským Dub inc. Kdo zná, ví, že je v té nejlepší společnosti.

Medial Banana jsou považováni za vycházející hvězdy středoevropské reggae scény. Hoši spolu hrají již deset let a když vtrhnou na stage, okamžitě si získávají přízeň publika. Sympaticky vypadající hudebníci mají neotřelý styl. A dredy až na zem.

Na turné s Polemic se vydali již před lety, kdy spolu natočili singl Staré Časy. Tento počin nedávno vyšel ve sběratelské edici vinylu.

Na jejich koncert jsem se vydala v květnu, kdy vystupovali jako součást Majálesu Ostrava. Lineup je umístil na Ostrava stage, kde hráli od sedmi do osmi. Příjemný čas. Studenti už měli trochu popito a ochotně pogovali a křepčili na sound, který Medial Banana dávali. S pivem v ruce se dalo tancovat tak akorát, lidé už se začali okolo stahovat. Tento koncert byl o prožitku. Stejně jako jejich klipy, které jsou artistickým počinem současné slovenské art scény.

Kdo si chcete užít niečo dobré, niečo nové, vyražte na Medial Banana. Koncertují například v Táboře na Mighty Sounds Festivalu 2022. Enjoy!