Afrikania mě uchvátila. Ať žije černé divadlo!

Každý, kdo se sem vydá, musí jásat. Představení se již hraje patnáctou sezónu a stále je dechberoucí. Stejně jako komická vystoupení aktérů, kteří tvoří hlavní dějovou linku.

Devadesát minut příjemné zábavy

Afrikania je představení, ve kterém se toho mnoho nenamluví. Není se co divit. Do divadla Image v Praze totiž chodí mezinárodní divácké osazenstvo, takže není třeba příliš mluvit česky. To ostatně není ani účelem tohoto divadelního představení. Jde to i bez zbytečných slov. Jako první vás uvítá usměvavý pán, který vám velmi originálním způsobem sdělí, abyste si vypnuli své mobilní přístroje. Následuje devadesát minut zábavy bez přestávky. Ta není nutná, jeden obraz střídá druhý.

Exotická dovolená manželského páru

Jako první se uvede listonoš, který roznáší svá psaní nejen lidem v sále, ale také jakémusi panu Boháčkovi. Toho ale nemůže najít na jeho adrese v hotelu Afrikania, tak si na chvíli zafantazíruje a představí si, že se z něj stane recepční. A první hosté již přijíždějí! Je to manželský pár, který zde bude trávit svou dovolenou.

Krajina Afrikanie

Zatímco se odehrává hlavní dějová linka, představení je proloženo působivými obrazy krajiny Afrikanie. Nyní nastupuje kouzlo černého divadla! Motýli oděni v reflexních kostýmech, kteří se před našimi zraky rodí z kukel, profesionální taneční výkony i působivé choreografie včetně divadelní techniky typické pro černé divadlo, to je skutečná radost pro diváka.

Ani já nejsem vyjímkou a zcela mě svět imaginárního světa pohltil. Představí se antilopy, opice, již zmínění motýli, ale i nebezpeční lvi, poetická duše stromu, nebo také Afričani. Do toho všeho se prolíná dějová linka setkání manželského páru, u které se skvěle pobavíte.

Scénář a režii mají na svědomí Eva Asterová, Josef Tichý a Petr Liška. Autoři si ve svém díle také zahrají hlavní role.