Na affiliate marketingu mohou vydělat i divadla

Dnešní článek nebude typicky o nějakém divadelním/jiném kulturním představení. Ale zaměříme se stále se rozvíjející formu prodeje vstupenek na koncerty. Affiliate marketing je vlastně doporučení, když kupující se přes váš webový odkaz proklikne do eshopu a pokud provede nákup, dostanete malou provizi.

Tento způsob funguje výborně na eshopech, prakticky od začátku rozmachu internetových obchodů. Ve všech možných odvětvích prodeje produktů. Od oblečení , elektroniky, vibrátory, sportovní zboží. Velkou oblastí jsou i zdravotní doplňky stravy, např. různé rozsáhle recenze a testy prášků na erekci nebo jiných potravinových doplňků. Velkou skupinu tvoří také dovolené, letenky, jízdenky, ubytování a další spojené služby.

Postupně na affiliate marketing přišli i prodejci vstupenek (např. ticketportal) a nabízejí pro své partnery možnost vydělat za dovedené zákazníky. V praxi to funguje tak, že partner má svůj web, např. o koncertech na kterých byl nebo které se budou konat. O těchto akcích může napsat rozsáhlou recenzi, srovnání. Článek doplní nějakými přidanými informacemi (např. jak se tam dostat, co sebou nebrat, kde je nejlepší se postavit apod.). Návštěvníci webu si recenzi přečtou a budou chtít na akci také jet. Z webu se mohou prokliknout přímo na stránky prodejce lístků .

A zde se vrátíme k divadlům. Protože pokud divadlo nabízí své lístky pouze přes svůj vlastní prodejní systém nebo v kamenné pokladně, affiliate nemá. Vlastně jsme nenašli žádné divadlo, které by využívalo svůj vlastní affiliate program. A to je škoda, protože recenzí na divadelní představení je mnoho. A jejich pisatelé by byli o to více motivování na psaní, kdyby jim občas přišla nějaká ta provize z prodaného představení.

Samozřejmě je důležité zachovat si nestrannost i v případě, že jsme odměnění za platícího zákazníka. Tzn. že nesmíme hodnocení vylepšovat i když si to dané představení nezaslouží. Nesmíme lhát a uměle zlepšovat. Vše se pak může otočit proti pisateli formou negativních recenzí na jeho vlastní web. Doporučujte jen to, na co by jste sami pozvali své přátele.