Oldies festival nezklame

Konečně nějaký festival, který je opravdovou peckou pro publikum ve středním věku, který nám dovolí se vrátit zpět do těch „pubertálních, svobodných“ let jsem si pomyslela, když jsem zaslechla o tomto festivalu pořádaném 27.6.2015 v Ostravě.

Neváhala jsem a hned jsem se domluvila s přáteli a koupili jsme lístky. Velice jsem se těšila, protože většinu těch kapel si velmi dobře pamatuji, a když se mi jejich písničky líbily, nikdy jsem na žádný jejich koncert nejela, ovšem teď jsem měla opravdu skvělou možnost je vidět na živo a při tom si zavzpomínat.

Když nadešel den D, bohužel počasí bylo všelijaké a řadu jsme si odstávali pod deštníkem a v kalužích. oldies festivalPočasí moc nepřálo. Nicméně, očekávání bylo tak veliké, že takováto nepříjemnost nám jej nemohla zkazit. Jakmile jsme uslyšeli první skupinu, hned jsme se rozhlíželi po něčem dobrém k pití a na zub. Nešlo si nevšimnout, že pořadatelé prodali opravdu hodně lístků, protože lidí tam bylo opravdu požehnaně, ovšem nejspíše to úplně nedomysleli s občerstvením, protože na každý stánek byla fronta, která se vůbec nehýbala, všichni byli překvapení z toho, jak se tohle může stát, že když už jsme na koncertu a chceme si koupit ten drahý drink, tak nám to není ani umožněno. Někteří to řešili tím, že chodili do nedalekého Kauflandu si koupit láhev alkoholu, my jsme nakonec zvolili variantu uplatit někoho, kdo byl na řadě, což mělo úspěch.

Všichni interpreti byli skvělí až na Dr. Albana, nestačila jsem zírat, jak mu vůbec nejde rozumět, trochu anglicky umím a tady opravdu nešlo chytnout slovo. Tak z tohoto vystoupení nic moc nebylo, ale jinak všichni byli skvělí, s přáteli jsme si poskočili do rytmu a odcházeli s dobrým zážitkem.

Očividně to mělo úspěch, jelikož se tento festival bude konat i v roce 2016. Věřím, že pořadatelé se poučí min. roku a bude tam větší dostupnost občerstvení, pak už jen aby vyšlo počasí a výsledek bude už na jedničku.

Naše hodnocení akce: 85 %