Chinaski zářily v Dolním Benešove

Chinaski patří ke kapelám, které musí mít každý Čech rád. Píšou písničky, které se hrají tak hodně v rádiu, že i ten, který není jejich fanoušek, velkou část jejich repertoáru zná. Mě osobně baví nejvíce díky právě tomu, že na různých festivalech jako třeba Hrady, jsou většinou vždy součástí programu a vyloženě na ně člověk rád jde si je poslechnout, protože si s nimi nejvíce toho zazpívá a zatančí.

Proto, když nás známí pozvali na Moravu, neváhali jsme koupitChinaski Dolní Benešov koncert lístky na koncert, do jejich malého Kulturního domu, kde člověk nemohl čekat nic jiného než velmi komorní atmosféru snoubící se s pravým vesnickým nádechem, kde panák u baru stál pár korun a hlediště bylo přeplněno místními obyvateli postávajících na parketách s pivem a lehce podnapilými …V mém případě to byla tedy minerálka bez víčka, protože zavíčkovaná láhev by mohla způsobit zranění při jejím hození do houfu lidí. No, to mě lehce překvapilo, ale pravidla jsou pravidla, pozitivní je, že se trvá na jejich dodržování nekompromisně, což jsem si vyzkoušela, protože jsem pro sebe chtěla výjimku.

Koncert začal a kapela volila samozřejmě první ty nové písničky, tak, aby se s nimi publikum seznámilo a zažilo si je, samozřejmě v nejlepším případě, aby si koupilo album. Jako každé ženské, tak asi i mě se nejvíce líbí tato: Chci líbat tě na tvoje ústa … To, je opravdu dokonalá píseň. Muži si nejspíše myslí, no jo, slaďák, ale nechte nám možnost alespoň si Vás vysnít, když už ta realita se s tímto moc nestřetává.

Chinaski nám v průběhu koncertu povídali různé historky a jedna z nich byla, jak jednomu členovi kapely na benzínce při cestě na Moravu nějaký řidič přejel prsty u nohou. Takže i nějaké to zpestření proběhlo.

Ke konci se samozřejmě hrály jejich největší pecky, kdy už tedy všichni zpívali a poskakovali. A jak už bývá u Chinaski zvykem, opět zazněla píseň Punčocháče, kterou si na jejich koncertě prostě nikdy nedpustí. Co si budeme povídat, má to text a rytmus, tak není div, že se jim tak dobře zpívá …

Naše hodnocení akce: 75 %