ZAZ: zas to rozjela v Praze

Zaz si získala své české publikum při svém vystoupení na festivalu Colours of Ostrava, kde byla jako hlavní objev v roce 2012. Já na „Coloursech“ nebyla, ale slyšela jsem o mladé energické Francouzce tolik pozitiv, že jsem ji určitě chtěla také vidět naživo. To se mi podařilo až v Praze v roce 2014, kde vyprodala Fórum Karlín. To, že byl koncert vyprodaný bylo opravdu znát, fronta do šatny na odložení kabátů byla až ke schodišti. O frontě na pivo, či nějaké občerstvení ani nemluvě. To už tak ale na koncertech dobrých interpretů bývá.

Zaz, jelikož je to na pódiu živel, nemohla si vybrat jinou předskokanku, než také energickou a mladou českou zpěvačku Elis.

ZAZ to v praze opět rozjela
zdroj: ireport.cz

Zaz šla do koncertu se svým šarmem a pozitivní energií, uvítala diváky v českém jazyce, byla velmi kontaktní a její písničky zpívala se svým pověstným nakřáplým hlasem. Její písně jsou laděné do šansónu, čímž navodí krásnou francouzskou atmosféru, která tak moc na hudební/popové scéně chybí. Což dokázala, i když u jedné z písní se ujala bicích. Je to talentovaná mladá dáma, jejíž písničky navodí klidný a zároveň radostný pocit.

Na konci koncertu přečetla příběh o kolibříkovi. Čímž chtěla vysvětlit, proč na potisku triček z jejího koncertu je právě tohle zvíře. Vyprávěla dojemný příběh o tomto ptáčkovi, který jako jediný začal hasit požár v lese, když ostatní zvířata utíkali. Čímž chtěla říci, že je důležité mít naději a i přesto, že výsledek je zřejmě negativní, je potřeba aby se jedinec snažil dělat to, co je správné, kdyby tak činil každý, v jednotě by byla síla a třeba by se i s některými věcmi dalo pohnout. Nedá se říct jinak, že pro mě je to pozitivní, mladá a energická žena, která rozdává to dobré také kolem sebe a upřímně.

Naše hodnocení akce: 80 %