DĚTI RÁJE

Děti ráje je naprosto úžasný muzikál pro mé vrstevníky. Když jsem o něm zaslechla v listopadu 2015, byla jsem nadšená, hned bylo jasné, že je to něco nového. Všechny zajímalo, jak to Sagvan Tofi podá. Úspěch se zdál být zaručen, protože když se dělá z něčeho dobrého něco dalšího, je malá pravděpodobnost, že to nebude dobré. V tomto případě to byla pěkná podívaná. Muzikál se skládal z písniček Michala Davida, byla jich tam opravdu spousta a určitě to muselo být dost pracné to vymyslet do příběhu, který má hlavu i patu.sagvan tofi jako amatérský dj v muzikálu děti ráje Je to něco na způsob filmu Mama Mia, jehož autoři seskládali písničky od ABBY do nějakého příběhu. Pravda je, že je potřeba ten příběh dobře promyslet, pro nás, co ty písničky známe, a líbí se nám, by to zase takové „utrpení“ nebylo, ale i přesto klobouk dolů, co Sagvan Tofi dal dohromady. Povedlo se mu tam mít i pár vtipných scének. Když si nasadil šedou paruku a vousy a udělal ze sebe násosku první třídy, sál to upřímně pobavilo. Jde vidět, že se nebojí sám ze sebe udělat srandu.

Pěvecké obsazení bylo opravdu výborné, naprostá většina byla mladých lidí, kterých bylo stále plné pódium, tancovali všude a různě poskakovali po kulisách, člověk nevědel na co se má dívat, všude se dělo něco. Účinkující mě překvapili velmi profesionálním projevem a zpěvem. Musela jsem se zamyslet nad tím, proč je vlastně neznám, vždyť to byly velmi kvalitní výkony.Doufám, že o nich ještě uslyšíme.

Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi nejsou zpěváci, takže ti si laťku drželi svým hereckým umem.

Muzikál trval okolo 4 hodin, byl poctivě sestaven. Na jeho konci čekal účinkující dlouhý aplaus ve stoje. Publikum u posledních pár písní vstalo a dle svého místa i tancovalo.

Příběh byl hezky promyšlen, nebyl to 100% happy end, protože dva hlavní hrdinové – zamilovaný pár založili rodinu s někým jiným a snad po 20 letech se opět shledali oba volní, takže už jim nic nebránilo v cestě spolu být šťastní až nadosmrti. O to byl ale vtipnější. S manželem jsme si to moc užili, dáváme palec nahoru, možná i dva.

Naše hodnocení akce: 95 %